Dünyanın En Çok Satan 10 Oyunu -2021

Dünyanın En Çok Satan 10 Oyunu

Dünyanın en çok satan 10 oyunu listesine girmek kolay bir şey değil, yani listede olan oyunların birçoğunu duymuş olmanız lazım. Oyunların geneli konsolda olan oyunlar çünkü bilgisayar tarafında crackli oyunlar çok yaygın olmasından dolayı konsola göre daha az satış yapılıyor. Şimdi gelin dünyanın en çok satan 10 oyunu başlıklı listemize göz atalım.10. Diablo III

Satış: 30 Milyon +
Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen Diablo III, aksiyon-rol yapma oyunu olarak 2008 yılında çıkışını gerçekleştirmiştir. 30 milyondan fazla satış yapan Diablo III, Diablo yapımının 3. oyunudur


9. Wii Sports Resort

Satış: 33 Milyon +
Nintendo konsoluna özel olarak 2009 yılında çıkış yapan Wii 33 milyon 100 bin satış yapmıştır. Adından da anlaşılacağı üzere bir spor oyunu olduğunu ve Wii Sports'un devam oyunu olduğunu da belirtmek de fayda var.


8. Mario Kart Wii

Satış: 37 Milyon +
Mario Kart Wii 37 milyon 200 binlik satışıyla listenin 9. sırasında yer alıyor, Mario kart ailesinin altıncı üyesi olan oyun aynı zamanda ailenin en çok satan oyunudur. 2008 yılında hayatımıza giren ve eğlence konusunda had safa da olmasıyla beraber rekabetçi yapısıyla da kardeşi kardeşe küstürür!


7. Super Mario Bros.

Satış: 40 Milyon +
Dünya çapında en çok satış yapan oyunlar arasında bulunan Super Marioyu duymayanımız yoktur, 40 milyonun üzerinde bulunan satışı onu şimdiye kadar en çok satan NES oyunu yapıyor.


6. Pokemon Red & Blue

Satış: 45 Milyon +
Evet geldik listemizin 6. sırasına, bu sırada garip fakat Japonya da üstün satış rekorlarıyla dikkat çeken bir oyun bulunuyor, 1996 yılında çıkışını gerçekleştiren oyunumuz 45 milyondan fazla satış yapmıştır.


5. Playerunknown's Battlegrounds

Satış: 50 Milyon +
Listemizin 5. sırasında hepinizin pc sürümü olmasa da telefon sürümünü görmüş olduğunuzu umduğum bir oyun var, "evet abi pubg". 2017 yılında hayatımıza giren ve birçok kişinin nefretini aldığı gibi çoğunlukla insanların sevgisini kazan oyunumuz 50 milyonun üzerinde satış yapmıştır.


4. Wii Sports

Satış: 82 Milyon +
Şirketin bu zamana kadar en çok satan  oyunu olan Wii Sports, 2006 çıkan ve tüm zamanların en çok satan platform oyunu olmayı başarmış nadir yapımlardandır.


3. Grand Theft Auto V

Satış: 110 Milyon +
Evet abi biliyorum hepiniz bu anı bekliyordunuz, işte karşınızda 7 den 70'e kime sorsanız bileceği ve halk dilince Gta(geta) olarak geçen o efsanevi açık dünya oyunu. 2013 yılında çıkış yapan ve Rockstar Games şirketinin başarılı oyunu 110 Milyondan fazla kopya satmayı başarmıştır.


2. Minecraft

Satış: 200 Milyon +
Biliyorum abi birçoğunuz Minecraftı 1. sırada bekliyordunuz fakat gerçek Gamer'lar 1. sırada hangi oyun olduğunu bilecektir, Evet efenim Minecraft bu zamana kadar en çok satış yapan 2. oyundur. 2009 yılında klasik sürümüyle çıkış yapıp, o günden günümüze tam 200 Milyon üzerinde kopya sattı.


1. Tetris

Satış: 500 Milyon +
Ve geldik listenin birincisine, birçok kişi buna "kardesm böyle sey olmaz sen dalgamı geçiyon?" diyecektir fakat 1 saniye açıklamama izin verin. 1984 yılında çıkışını yapan ve tüm platformlardan bulunan tetris şimdiye kadar tam 500 Milyondan fazla kopya satmayı başarmıştır.


Evet ilk liste yazımın sonuna geldik listeyle alakalı fikir ve görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
rusy

Ellie karakterine aşık ve anime kızlarını gerçek sanan bir ergen.

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski