Türkiyede Oyun Sektörü Nereye Gidiyor ?? (Tr)

Selamlar Ülkemin bir oyun almak için işe giren, güzel bir oyuncu bilgisayarı almak için aylarca çıraklık yapan, güzel insanları.

Türkiye'nin son ekonomi haberleri iyi gözükmüyor, Türk parasının dolar ve euro karşısında değer kaybetmesinden dolayı birçok sektör gibi oyun sektörü de kötü etkileniyor. Oyun Fiyatları (Özellikle konsol oyunları) ve Büyük oranla bilgisayar ekipmanlarının fiyatlarında ki artış dan dolayı birçok kişinin oyun kariyeri kötüye gidiyor.

oyun

Fakat şöyle düşünmeyelim: Ülkede oyun oynamak çok zor, insanlar oyunlara daha da ön yargılı olacak!
- Hayır arkadaşlar her gün yüzlerce (belki de binlerce) kişi mobil oyun oynamaya karşı olan ön yargısını kırıyor, fakat konsol tarafında ise: Gamer tabirinde bulunduğumuz, belki 2-3 saat kafa dağıtmak için oyuna giren veya da oyunlardan para kazanan kişiler için durum kötüye gidiyor.

Bu durum ileri zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte çözülecektir fakat şuanlık durum kötüye gidiyor.

Konsol tarafında ise şöyle bir umut var: Eğer Sony, Hindistan'a yaptığı gibi ülkemize özel fiyatlandırma yaparsa, biz oyuncular için parasal anlamda rahatlama yaşarız.


Microsoft(Xbox) tarafında ise zaten Gamepass sistemi bulunuyor, bunu daha da çok geliştirerek biz oyuncular için güzel fırsatlar yapabilirler.
rusy

Ellie karakterine aşık ve anime kızlarını gerçek sanan bir ergen.

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski