Twitch, Fake Bit Olayı Nedir?

Twitch Bit Olayı

Twitch, Fake Bit Olayı Nedir?

Eğer Twitch'de izlediğiniz bir yayıncı var ise büyük ihtimalle duymuş olacağınızı düşündüğüm bir konu var "Fake Bit" konusu.

Başlarda biraz masum gibi dursa da ve sevdiğiniz yayıncının dolandırıcılıkla suçlandığını öğrendiğinizde kısa süreli bir rage geçirseniz de nafile dostlar, twitch Türkiye de dibine kadar pisliğe bulaşmış yayıncılar bulunuyor şuanda. Birçok E-sporcudan tutun en ünlü yayıncılara kadar birçok kişi bu olayın içinde bulunuyor. Fakat olayın doğruluğunu bilmeden hiçbir yayıncıya hırsız suçlaması yapmanızı önermiyoruz, aksi takdirde hukuki sorunlarla uğraşabilirsiniz.

Fake Bit Olayını Nasıl Gerçekleştirdiler?

Yabancı veya Türk kişilerin kredi kartlarını kullanarak yayıncılara bit atma yoluyla para gönderiyorlar ve bu şekilde kara para aklıyorlar.

Aslında daha çok anlatmamız konular var fakat olay biraz yeni ve kimin suçlu kimin suçsuz olduğu tam belli olmadığından şu anlık hiçbir yayıncının adını vermeyeceğiz. (bu arada sadece Türkiye'demi oluyor bu olay yakında belli olacak)

Twitch Bit Olayı

Bizim Yorumumuz:

Bu olaylar bir süre sonra unutulup ve bu dolandırıcılık olayına karışan yayıncıların ise aklanacağını düşünüyorum fakat bu olaya Büyük siyaset adamlarından tepki gelir ise, sadece bu olay değil İnstagram gibi platformlarda ki "dolandırıcılık olaylarına bakacaklarını düşünüyorum neyse kendi yorumumu bir hashtag ile bitiriyorum #temiztwich

Sizin fikirleriniz neler bu konuda, yorumlarda belirtirseniz sevinirim.
rusy

Ellie karakterine aşık ve anime kızlarını gerçek sanan bir ergen.

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski